Недела по Богојавление
На 21.01.2018 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, служеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение со свештеници од Тетовско-гостиварската епархија. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.