Сретение Господово
На 15.02.2018 на празникот Сретение Господово, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение на свештениците од тетовското архиерејско намесништво богослужеше Златоустова литургија во соборниот храм свети Кирил и Методиј во Тетово, на литургијата верниот народ се причести со светите тајни. На литургија за празникот Сретение и неговото значение беседеше Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф а беседата можете да прочитате тука ....