Прв Акатист на Пресвета Богородица
23.02.2018 Во соборниот храм Свети Кирил и Методиј во Тетово, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф со свештенството од тетовското архиерејско намесништво, во првиот петок од Великиот пост богослужеше прв Акатист на Пресвета Богородица. Кон верниот народ кој прсуствуваше на Акатистот митрополитот се обрати со пригодна беседа која можете да ја прочитате тука ....