12 та недела по Педесетница




На 23.08.2015 година,  Неговото високопреосвештенство, Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи света Божествена литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.