Вечерна богослужба во храмот „Пресвета Богородица“ во Лешочкиот манастир
На 27.08.2015 година, во предвечерието на големиот христијански празник „Успение  на Пресвета Богородица “, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф, отслужи вечерна богослужба во храмот „Пресвета Богородица“ во с. Лешок - Тетово.