Недела, на Раслабениот

На 03. 05. 2015 година, во четвртата недела, на Раслабениот, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот тетовско-гостиварски г Јосиф, отслужи Златоустова Литургија во сослужение на свештеници од Гостиварското архиерејско намесништво. во Соборниот храм „ Пресвета Богородица“ - Гостивар. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.