10 седмица по Педесетница

На 16.08.2020 Во храмот св. Георги Победоносец во Кочани, надлежниот епархиски архиереј Брегалнички г.Иларион во сослужение на митрополитите Тетовско -гостиварски г. Јосиф и митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј богослужеа света литургија ... Повеќе на сајтот на Брегалничка епархија.