22 Недела по Педесетница

На 17.11.2019 година, преп. Јоаникиј Велики, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.