25 недела по Педесетница

29.11.2020 Во соборниот храм Пресвета Богородица - Гостивар надлежниот митрополит Тетовско-гостиварски г. Јосиф заедно со свештеници од Гостиварското намесништво богослужеше заупокоена литургија во спомен на новопреставениот во Господа протоереј-ставрофор Боге Богоески.