28 недела по Педесетница

20.12.2020 во Лешочкиот манастир света литургија богослужеше ереј Илија Сламков во сослужение на Прото-ереј Александар Стојаноски и ереј Велјанчо Огненовски и ѓакон Илија Деспотовски .На литургијата присуствуваше молитвено и надлежниот митрополит Тетовско-гостиварски г.Јосиф кој произнесе и своја беседа по прочитаното свето евангелие. Верниот народ се причести со светите тајни.