8-ма седмица по Педедетница

15.08.2021 Во 8-осмата седмица по Педедетница, митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф богослужеше света литургија во соборниот храм св.Кирил и Методиј-Тетово. На литургијата верниот народ се причести со светите тајни.