Благовештение во Ново Село - Штип

07.04.2022 На празникот Благовештение во Ново Село -Штип, света Златоустова литургија чиноначалствуваше митрополитот Тетовско-гостиварски г Јосиф ,во сослужение на надлежниот митрополит Брегалнички г Иларион и епископот Стобиски г.Јаков.Повеќе на сајтот на брегалничка епархија.