Благовест на Пресвета Богородица

07.04.2020 На празникот Благовештение на Пресвета Богородица, митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во сослужение на протоереј Маријанчо Мадевски богослужеше Златоустова литургија во Лешочкиот манастир.Верниот народ се причести со светите тајни.