Бог се јави

На 19.01.2021  На празникот Богојавление, Митрополитот Тетовско-Гостиварски г. Јосиф богослужеше света литургија и проповедаше во соборниот храм прес.Богородица-Гостивар.По литургијата во храмот беше извршен Богојавленски водосвет. Бог се јави.