Четвртокот од Првата недела од Великиот пост

На 10.03.2022 г., во четвртокот од Првата недела од Великиот пост,  Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф отслужи Големо повечерие со Покајниот канон на свети Андреј Критски, во храмот св.Атанасиј-Лешочки манастир.