Cв. Атанасиј - летен

15.05.2021. Во Лешочкиот манастир кога го прославуваме св. Атанасиј - летен, митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф богослужеше света литургија. Верниот народ се причести со светите тајни. По литургијата беше благословен кумскиот леб.