Cветите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден

На 12.07.2023 год., празникот на светите славни и сефални апостоли Петар и Павле – Петровден, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Тетовско-гостиватски г.Јосиф во сослужение на надлежниот митрополит Кумановско-осоговски г.Григориј служеше Света Литургија, во  храм Св.Троица, во Куманово. На Светата Литургија верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.