Десета недела по Педесетница

На 21.08.2022 г.-Во десетата недела по Педесетница, Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф, во сослужение на протоереј-ставрофор Томислав Јосифовски и ерејот Велјанчо Огненовски , отслужи Света Божествена Литургија во храмот  Пресвета Богородица- Тетово.
На Божествената Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.