Поклоници во Лешочкиот манастир

30.08.2023 Во Лешочкиот манастир митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф го прими Неговото Преосвештенство Епископот хвостански г. Алексеј, викарен епископ на Патријархот српски г. Порфириј.