Дваесетта недела по Педесетница

На ден 25.10.2020 година дваесетта недела по Педесетница  митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со свештеници од Тетовско-гостиварската епархија, богослужеше света божествена Литургија во соборниот храм Пресвета Богородица - Гостивар. На литургијата во презвитерски чин го ракоположи ѓаконот Илија Сламков.