Дванаесетта недела по Педесетница

На 12.09.2021 Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф присуствуваше на светата литургија во Лешочкиот манастир. По Литургијата во храмот Аргангел Михаил во с. Јагуновце изврши света тајна крштение на чедото божјо Виктирија.