Иванден - Раѓање на Св. Јован Крстител

07.07.2023 Иванден - Раѓање на Св. Јован Крстител. Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан чиноначалствуваше на Света Архијерејска Литургија во сослужение на митрополитите Брегалнички г. Иларион и Тетовско-гостиварски г.Јосиф, во храмот посветен на свети Јован Крстител во нас. Бутел - Скопје.