Иванден во Бигорската обител

На 07.07.2020 Во манастирот св. Јован Крстител - Бигорски манастир надлежниот митрополит Дебарско-кичевски и администратор  Австралиско-сиднејски г.Тимотеј во сослужение на митрополитите Брегалнички г. Иларион и Тетовско-гостиварски г. Јосиф и архимандритот на Бигорскиот манастир г. Партениј богослужеше света литургија. Повеќе за овој величествен настан прочитајте на bigorski.org.mk