ХРИСТОС СЕ РОДИ! НАВИСТИНА СЕ РОДИ

07.01.2021 ХРИСТОС СЕ РОДИ! НАВИСТИНА СЕ РОДИ. Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше света Златоустова литургија во соборниот храм прес.Богородица-Гостивар.