Недела 3 по Воскресение

На 03.05.2020 Недела 3 по Воскресение - Жените мироносици, св.Николај Жички, св. ап. Закхеј, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение со свештеници од Тетовско-гостиварската епархија, богослужеше Света литургија во Манастирот "св. Никола"- Маврово.