Недела 35 – та по Педесетница

На 27.01.2019 година, Недела 35 – та по Педесетница, Одд. на Богојавление, св. Нина Грузиска, св. Сава Српски, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Лешочкиот манастир, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литиургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.