Недела на Григориј Палама

20.03.2022 во недела на Григориј Палама во храмот Св.Григориј Палама во Струмица ,митрополитот Европски г.Пимен во сослужение на митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф и епископот Стобиски Јаков богослужеше света Василиева литургија.Верниот народ се причести со светите тајни.