Недела - Сиропусна

14.03.2021 Недела - Сиропусна во храмот св. Димитриј - с. Теарце света литургија богослужеше надлежниот митрополит Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение на протоереј-ставрофор Мирко Станковски, протоереј Маријанчо Мадевски и ѓакон Илија Деспотовски.