Oпело на новопретставениот протоереј-ставрофор Стојче Ристовски

На ден 08. 03. 2023 година во Лешочкиот манастир, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослужение на свештенсво од Скопската и Тетовско-гостиварската епархија изврши опело на новопретставениот протоереј-ставрофор Стојче Ристовски. Бог да го прости и нека му е вечен споменот!