Oпело на протоереј-ставрофор Стојан Јанковски

05.10.2021 Во соборниот храм св.Климент Охридски - Скопје со благослов на Неговото блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г.Стефан ,митрополитот Повардарски г.Агатангел во сослужение на митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф и многубројно свештенство изврши опело на протоереј-ставрофор Стојан Јанковски пранешен секретар на САС на МПЦ-ОА. Бог да го прости и вечен спомен.