Oсветување на новиот храм Пресвета Богородица во с. Ростуше

30.07.2023 Недела осма по Педесетница,Св.вмч.Марина-Огнена Марија.Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Дебарско-кичевски г. Тимотеј во сослужение на митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф и епископот Антаниски г.Партениј  изврши осветување на новиот храм Пресвета Богородица во с. Ростуше. Повеќе на сајтот на https://dke.org.mk  и https://bigorski.org.mk.