Осветување на новите крстови за црквата Св.Георгиј - с.Милетино Тетовско

27.11.2019 Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во сослужение на архиерејскиот намесник на Тетово протоереј-ставрофор Мирко Станковски и парохискиот свештеник протоереј Ненад Ѓорѓески изврши осветување на новите крстови за црквата Св.Георгиј - с.Милетино Тетовско.