Педесетница - Духовден

07.06.2020 На Педесетница-Духовден, митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во соборниот храм Пресвета Богородица во Гостивар богослужеше света литургија. По литургијата се отслужи и вечерна богослужба на која беа прочитани молитви на призив на Светиот Дух. На литургијата беседеше митрополитот г. Јосиф.Беседата може да ја прочитате на следниот линк...