Петата седмица по Педесетница

На 25.07.2021 Во петата седмица по Педесетница, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф богослужеше света литургија и проповедаше во Лешочкиот манастир. На литургијата верниот народ се причести со светите тајни.