Петнаесетта недела по Педесетница

25.09.2022 Петнаесетта недела по Педесетница, митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во соборниот храм св. Кирил и Методиј - Тетово богослужеше света литургија. Верниот народ се причести со светите тајни.