Покров на Пресвета Богородица

На 14.10.2022 год., на празникот Покров на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф, присуствуваше и беседеше на  Света Литургија во храмот на Пресвета Богородица- во Лешочкиот манастир. На Светата Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.