Повечерие и II Акатист на „Пресвета Богородица“

На 13.03.2020 година, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово,  отслужи повечерие и II Акатист на „Пресвета Богородица“, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво.