Преп.мч-чка Параскева

На 08.08.2020 Во храмот преп.мч-чка Параскева во Гостивар надлежниот митрополит Тетовско-гостиварски г.Јосиф во сослужение со свештеници од гостиварското намесништво богослужеше света литургија.По литургијата беа благословени кумските лебови.Со своја беседа се обрати митрополитот г.Јосиф.Беседата можете да ја прочитате тука...