ПРОЧКА во Неделата од сирната седмица

На 14.03.2021 година, ПРОЧКА во Неделата од сирната седмица, во вечерните часови, во храмот „Успение на Пресвета Богородица- Гостивар беше отслужена Вечерна богослужба, на која чиноначалствуваше Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф. По завршувањето на Вечерната богослужба, беа прочитани молитвите пред почетокот на Великиот пост, а потоа Митрополитот Јосиф се обрати кон многубројниот верен народ со пригодна беседа говорејќи престојниот пост.