Рождество на Пресвета Богородица

21.09.2020 Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф во сослуженије на протоереј-ставрофор Боге Богоески, протоереј Андон Андоновски и ѓакон Славчо Ѓоргески богослужеше света литургија во храмот прес  Богородица - Гостивар. Верниот народ се причести со светите тајни. По литургијата беа  благословени славските лебови.