Собор на сите Македонски светители

На 04.10.2020 на празникот  Собор на сите Македонски светители во соборниот Архиепископски храм св.Климент охридски ,Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски и на Јустинијана прва г.г.Стефан во сослужение на митрополитите Повардарски г.Агатангел,Брегалнички г.Иларион,Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше света литургија.Пред литургијата беше осветен новиот фрескоживопис во соборниот храм.Повеќе на сајтот на Скопската епархија...