Соборот на Св. Архангел Михаил

На 21.11.2019 година, кога црквата го празнува Соборот на Св. Архангел Михаил, Неговото високопреосвештенство, Митрополитoт Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ – Тетово, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Tајни. Истиот ден во храмот „Св. Архангел Михаил“ с. Јегуновце, беа благословени кумските лебови.