„Св. Георгиј Победоносец“ с.Туденце – Тетовско

09.12.2023 св.Георгиj-посен, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, заедно со парохискиот свештеник протопрезвитер Жарко Мицковски во манастирот „Св. Георгиј Победоносец“ с.Туденце – Тетовско, изврши водосвет и го благослови-прекрши  празничниот колач.