Св. Јоаким Крчовски во Осоговскиот манастир

23.05.2024 На празникот Св. Јоаким Крчовски во Осоговскиот манастир беше отслужена света литургија чиноначалствувана од епископот Белоградчишки г.Поликарп од БПЦ, во сослужение на Митроплитот Брегалнички г.Иларион, надлежниот епархиски архиереј митрополитот Кумановско-осоговски г. Григориј,митроплитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф,епископот Стобиски г. Јаков. Повеќе на сајтот на кое.мк