Св. Јован Крстител

На 20.01.2021 На собор на св. Јован Крстител ,Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во Соборниот храм "св  Кирил и Методиј" - Тетово. По литургијата беа благословени кумските лебови.