Св. Петнаесет Тивериополски свештеномаченици

11.12.2022 Во 26 седмица по педесетница, Св. Петнаесет Тивериополски свештеномаченици, митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф богослужеше и проповедаше на света литургија во соборниот храм св. Кирил и Методиј -Тетово.