Свети вмч. Димитриј

На 08.11.2020 Во храмот св.вмч.Димитриј -с.Теарце, надлежниот митрополит Тетовско-гостиварски г.Јосиф богослужеше света литургија.Верниот народ се причести со светите тајни.По литургијата беа благословени кумските лебови.