Светите Тивериополски свештеномаченици

11.12.2023  На празникот на Светите Тивериополски свештеномаченици – заштитници на градот Струмица, во црквата „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, Архиерејска Божествена Литургија отслужи епископот Нишки г.Арсениј, во сослужение на Митрополитот Струмички г.Наум, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф,епископот Делчевско-каменички г.Марко,епископот Стобиски Јаков.Повеќе на сајтот на Струмичка епархија.