Светите Три Јерарси

На 12.2.2024 година, во денот посветен на Светите Три Јерарси и големи учители св. Василиј Велики, св. Григориј Богослов и св. Јован Златоуст, Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан, богослужеше Светата  Златоустова литургија во сослужение на митрополитот Тетовско-гостиварски г.Јосиф во храмот „Свети три Ерарси“ во н. Аеродром.Повеќе на сајтот на spe.org.mk.