Тодорова сабота

На 07.03.2020 година, Св. свешт-мч. Поликарп, Тодорова сабота, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше Света Златоустова литургија во храмот „Св. Теодор Тирон“ – с. Јанчиште, во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво. На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

На литургијата беседеше Митрополитот г. Јосиф, беседата во целост може да ја прочитате тука...